Голова ДСІВ розповіла про законодавчі розробки щодо захисту інтелектуальної власності

Голова ДСІВ розповіла про законодавчі розробки щодо захисту інтелектуальної власності
Серед законодавчих розробок Голова  Державної служби інтелектуальної власності Алла Жарінова виділила законопроект щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет та законопроект про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права та суміжних прав. Про це Голова ДСІВ зауважила 24 квітня 2015 року під час виступу на  Міжнародному форумі по боротьбі з підробками та піратством.


Алла Жарінова наголосила, що Держслужба інтелектуальної власності вживає всіх можливих заходів задля створення необхідного законодавчого підґрунтя для захисту права інтелектуальної власності в Україні. 

Голова ДСІВ звернула увагу, що для інвесторів, які хочуть розпочати свою діяльність на теренах нашої країни одним із факторів є впевненість, що їх інвестиції в об’єкти інтелектуальної власності будуть захищені належним чином.

Серед законодавчих розробок Алла Жарінова відзначила два розроблені ДСІВ законопроекти. 

Перший стосується захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, який, за її словами, дозволить суттєво вплинути на піратство в Інтернеті та припинити переважну більшість фактів незаконного використання об’єктів авторського права і суміжних прав в українському сегменті мережі Інтернет.

«Цей законопроект вже розроблений, обговорений із громадськістю та переданий до Міністерства економічного розвитку та торгівлі. Тепер ми чекаємо на відповідь. В даному проекті закону враховані пропозиції не лише правовласників, а і провайдерів, які відповідають за комунікації, надають інформаційні послуги», - зазначила Алла Жарінова. 

Другий розроблений законопроект щодо колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права та суміжних прав спрямований на приведення діяльності українських ОКУ у відповідність до європейських принципів та забезпечення прозорості діяльності організацій колективного управління в Україні.

Голова ДСІВ зауважила, що одним із варіантів відслідковування використання своїх творів авторами є укладання договору з Організаціями колективного управління.

«Якщо автор складає договір з ОКУ, то в майбутньому, коли його твір буде використовуватись, він буде отримувати винагороду, оскільки в ОКУ є можливість моніторити радіостанції, телебачення, кафе, видання та ін.. У випадку, якщо хтось використовує чи то твір, чи то пісню, то ОКУ звертається до цього закладу чи особи з вимогою вкласти договір з ними та сплатити винагороду автору. Після того, як ОКУ отримує кошти, то безпосередньо їх передає автору», - розповіла Алла Жарінова.

Також Голова ДСІВ повідомила про запровадження системи аудиту програмного забезпечення у держорганах виконавчої влади. Ця робота розрахована на рік. Алла Жарінова сподівається, що результатом даного аудиту відбудеться легалізація програмного забезпечення в органах державної влади.

Крім того, за її словами, планується створення Координаційної ради при Кабінеті Міністрів України, до якої увійдуть представники всіх міністерств, відомств, громадськості, осіб, зацікавлених захистом об’єктів інтелектуальної власності. Це дозволить працювати у повній взаємодії і приймати скоординовані рішення з питань вдосконалення та ефективно роботи системи захисту права інтелектуальної власності в Україні.


Просмотров: 1380
28 квітня 2015
comments powered by Disqus